Anticelulitídna masáž

Celulitída-laicky nazývaná pomarančová koža vzniká z dôsledku nahromadenia lymfy v medzibunkovom priestore.V mieste je značne obmedzený prietok krvi a lymfy.

Vznik celulitídy:
Vrodená predispozícia, nesprávna životospráva, nedostatočný pohyb, nevhodný stravovací režim /zápcha/, tesná bielizeň ktorá zabraňuje správnemu prúdeniu krvi, fajčenie sťahuje a poškodzuje cievnu stenu, strava bohatá na nasýtené tuky, sedavé zamestnanie, stres, tabak, alkohol , kofeín..

Stupne celulitídy:

  • Prvý stupeň – ľahká celulitída – viditeľná len, ak je koža stisnutá medzi prstami v postihnutej oblasti
  • Druhý stupeň – je viditeľný bez štipnutia, keď stojíte pred zrkadlom pri napnutí svalov, pri sedení na tvrdej podložke, je badateľný v ostrom bočnom svetle, v ležiacej polohe pomarančová koža mizne.
  • Tretí stupeň – stredná celulitída – nerovnosti pomarančovej kože sú viditeľné vždy bez ohľadu na osvetlenie, alebo státie, sú viditeľné aj v ležiacej polohe.
  • Štvrtý stupeň – výrazné zmeny – hrubé nerovnosti pomarančovej kože sú trvalé. Objavujú sa po 40 – tom roku života.

Vdaka masáži sú bunky lepšie zásobované výživnými látkami a kyslíkom.
Anticelulitídnu masáž je dobré kombinovať s manuálnou lymfodrenážou nôh a sedacieho svalu.
Dôležité sú pravidelné intervaly masáží,zdravá životospráva a dostatočný pohyb:)))
Masáž má výrazné psychoterapeutické účinky,uvoľňuje svalstvo a odbúrava bolesť.

CENA: 30€ / 750 Kč

Aby sa vytvoril tok lymfy, lymfatický systém potrebuje dýchanie, pohyb, svalovú činnosť a činnosť čriev, pretože nemá vlastný aktívny čerpací systém. Predstavujeme vám 10 spôsobov, ktoré vám pomôžu vytvoriť prietok v lymfatickom systéme, potrebný k odstráneniu toxínov z tela.

Cvičení
Prvú vec, ktorú zdravý lymfatický systém vyžaduje, je pravidelné cvičenie. Môžete začať s niektorými jednoduchšími cvikmi a každý den sa snažiť zvýšiť svoju úroveň intenzity. Skákanie na malej trampolíne, je jedným z najlepších cvičení pre lymfatický systém.

Alternatívna liečba
Jedným z najjednoduchších spôsobov pre detoxikáciu lymfatického systému je lymfodrenážna masáž. Tá môže zvýšiť obeh lymfy a odvod tekutiny, tukov a toxínov z buniek. Ďalšie ošetrenie, ktoré pomôže pri stimulácii toku lymfy a odstránení toxinov z tela, je akupunktúra.

Teplé a studené sprchy
Cievy sa rozširujú v horkej vode, zatialčo studená voda ich sťahuje. Tekutiny, ktoré sa hromadily v tele po dlhší čas, budú vytlačené touto akciou “pumpy“ . Tehotné ženy a ľudia trpiaci na kardiovaskulárne choroby by nemali  túto terapiu robiť.

Suché kartáčovanie
Kartáčujte kartáčom suchú kožu kruhovými pohybmi po dobu 10 minút. Potom sa môžete osprchovať. Pre lepší účinky je vhodné kombinovať suché kartáčovanie s teplou a studenou sprchou.

Pijte čistú vodu
Odporúča sa konzumovať  predovšetkým čistú vodu a niekoľko skleníc vody s citrónom.

Vyhýbajte sa noseniu tesného oblečenia
Nosiť tesné oblečenie môže byť škodlivé pre správnu cirkuláciu v lymfatickom systéme, pretože spôsobuje upchatie lymfatického systému, čo vedie k hromadeniu toxínov.

Dýchajte zhlboka
K dispozícii je 3 krát viacej lymfy v našom tele ako krvi a pritom neexistuje orgán pre jej čerpanie. Môžete vytvoriť pumpu tým, že budete zhlboka dýchať. To pomôže lymfatickému systému pri preprave toxínpv do krvi a následnej detoxikácii v pečeni.

Jedzte potraviny, ktoré podporujú prietok lymfy
Môžete prispieť ku zdraviu lymfatického systému jedením syrovej stravy a potravín plných živín:

Ovocie s nízkym obsahom cukru
Ľanové semienko
Listová zelenina
Avokádo
Chia semienka
Mandle
Cesnak
Brusnice
Vlašské orechy
Brazilské orechy

Vyhýbajte sa potravinám, ktoré spôsobujú upchávanie lymfatického systému:

Umelé sladidlá
Konvenčné mlieka a miečne výrobky
Spracované potraviny
Sója
Cukor
Konvenčne vyrábané mäso
Stolná soľ

Bylinky, ktoré stimulujú tok lymfy
Pripravujte čaje z týchto rastlín s cielom zlepšiť zdravie lymfy:

Astragalus
Koriander
Petržlen
Echinacea
Voduľka kanadská

Zdroj: Best Healthy Guide