Akupresúra

Akupresúra je stará čínska metóda pre liečbu mnohých bežných ochorení. Zapája do procesu liečenia vyvinutie tlaku na isté telesné body pre úľavu od bolesti a posilnenie imunitného systému. Už od roku 1970 je viac a viac používaná ako efektívna liečebná metóda. Akupresúra predstavuje úplne iný prístup k problematike odstraňovania porúch pohybového aparátu. V podstate sa jedná o prístup a uvoľnenie nahromadenej a zablokovanej energie v určitých miestach na ľudskom tele. Keď príde k zablokovaniu alebo upchaniu akupresúrnych bodov, môžete pociťovať bolesť alebo nepohodlie na fyzickej úrovni. Na emočnej úrovni sa môžete dostať do frustrácie alebo podráždenia a na energetickej úrovni môžete zažívať pocit zraniteľnosti a bezcieľnosti života. Použitím hlbokého ale jemného tlaku prstov na špecifické aku body sa môžu energetické bloky v tele uvoľniť a energia bude zase prúdiť a dovolí vášmu organizmu a mysli relaxovať.

Čínska medicína Akupresúra

To predstavuje nový prístup k problematike odstraňovania porúch pohybového aparátu ako napr. zablokovaných svalových partií a ich nerovnováhy, obmedzenie pohybu kĺbov, stavov po úrazoch a blokov chrbtice. Akupresúra spája praxou overené fyzio-regeneračné postupy s možnosťami modernej techniky. Týmto spôsobom je umožnená presná a rýchla diagnostika, ktorá určuje povahu reflexnej stimulácie presne stanoveným postupom, ktorý je zostavený pre individuálne požiadavky.

Pomocou akupresúry sme schopní vylepšiť pohybový aparát komplexným pôsobením terapeutických prístrojov, pri ktorom sa postupne odstraňujú energetické bloky svalstva a ich úponov a tým je docielená celková harmonizácia svalového aparátu, čím zdravé svalové partie posilnia svaly dysfunkčné. Pôsobením na akupresúrne neuromuskulárne a neurolymfatické body sa priaznivo stimuluje neurologicko-reflexný efekt a lymfatické riečisko, čo výrazne umocňuje konečný výsledok. Pomocou akupresúry je možné regenerovať ale i predchádzať problémom pohybového aparátu. Významnú roľu má akupresúra i v športovom odvetví, pravidelnou terapiou môžeme zvyšovať výkonnosť, predchádzať úrazom svalov alebo pomôcť pri návrate do aktívneho stavu po úrazoch a preťaženiach. Po terapii a úľave od bolesti je možné akupresúrou i zvýšiť kondíciu organizmu a rozšíriť celkovú hybnosť a tým zlepšiť psychickú pohodu.

CENA: 20€ / 500 Kč